Zbliża się 15. Festiwal "Zoom

W dniach 21-26 luty 2012 w Jeleniej Górze odbędzie się 15 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego “Zoom – Zbliżenia”. Konkurs jest skierowany do amatorów, twórców niezależnych i studentów szkół filmowych. Organizatorzy czekają an filmy fabularne i dokumentalne, nie dłuższe niż 20 minut. Termin zgłaszania prac mija 30 listopada b.r.

15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Zoom – Zbliżenia” to znaczące i poważne wydarzenie kulturalne zaliczane do wąskiego grona największych i najważniejszych tego typu w Polsce. Jelenia Góra bardzo mocno zaznacza się na OFFilmowej mapie Polski, z każdym rokiem przybywa wartościowych filmów oraz twórców z kraju i zagranicy.

Festiwal ma na celu, przedstawienie kultur, języka filmowego, wymianę idei oraz prezentację i promocję niezależnej sztuki filmowej. Odbędzie się w pięknym zabytkowym centrum Jeleniej Góry od 21 do 26 lutego 2012 roku w kinie “Lot”.

Organizatorami tego niezwykłego zdarzenia artystycznego promującego kino niezależne, odbywającego się pod patronatem Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce, jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, TV Dami oraz “Odra-Film”.

Organizatorzy zapraszają twórców i producentów prezentowanych filmów z całego kraju i zagranicy oraz miłośników kina. Z przyjemnością informują też, że na festiwalu gościć będzie profesjonalne międzynarodowe jury oraz znani przedstawiciele świata filmowego i mediów audiowizualnych. Imprezie patronują poważne krajowe media Z ich strony już odnotowano bardzo duże zainteresowanie ZOOM-em, a co za tym idzie – jego uczestnikami. W trakcie festiwalu odbędą się projekcje konkursowe i pokazy specjalne, nie zabraknie również paneli dyskusyjnych oraz otwartych dla widzów obrad jury i spotkań z twórcami. Przewidziano także imprezy towarzyszące.

Ponieważ ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym, formuła konkursu dopuszcza udział w nim rozmaitych form – filmów fabularnych, dokumentalnych i najróżniejszych eksperymentów realizowanych przy pomocy kamery. Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych.

Więcej o Festiwalu na stronie: www.zoomfestival.pl

Article source: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=82528&strona=niezalezne&skad=rssThis entry was posted in Daily. Bookmark the permalink.

Leave a Reply