[wideo] Polska komedia fantasy. Są zwiastuny

“Twoja stara. Baśń”  to komedia akcji osadzona w baśniowym średniowieczu, w Polsce, rzecz jasna. Niezależna mega produkcja doczeka się kinowej premiery. Wejście filmu na ekrany zaplanowano na 1 czerwca 2012 roku. Dystrybutorem obrazu jest firma Vivarto. A jak pokazują zwiastuny projektu, może być naprawdę wesoło.

Twórcą filmu jest Łukasz “Sheben” Jedynasty . Nietuzinkowy filmowiec z dalekiej północy Polski, mieszkający i filmowo działający w Warszawie, założyciel i prezes wytwórni filmowej Szczauki Pictures. Niepokorny rocznik 1981. Ma na koncie zarówno krótkie formy filmowe, jak i pełnometrażowe produkcje. “Twoja stara. Baśń” to jego najmłodsze dzieło:

Głównym bohaterem filmu jest niejaki Gienko – skromny mazurski rybak, którego jednak bardziej interesują dziewczyny i miód pitny aniżeli rybołówstwo. Pewnego dnia bohater ten znajduje w lesie tajemniczy przedmiot, przez który wpada w poważne tarapaty – zostaje niesłusznie oskarżony o zabicie dwóch rycerzy. Ścigany przez “królewskich”, Gienko wyrusza do zamku szukać sprawiedliwości i zemsty, przeżywając (czasem ledwie o włos) po drodze wiele przygód (między innymi spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, Robin Hoodem czy walkę ze Smokiem Wawelskim).

W tej komedii wszystko jest możliwe, a jej przebieg zupełnie nieprzewidywalny. Główny bohater przeżyje przygody, jakich nikt by sobie nie życzył. Przede wszystkim będzie musiał jednak radzić sobie sam i to naprawdę skutecznie. Wszystko tutaj okraszone jest humorem, którego nie powstydziłaby się grupa Monty Pythona oraz efektami, których mógłby pozazdrości wytwórni Szczauki Pictures sam Peter Jackson (wziąwszy pod uwagę fakt, że “Twoja stara. Baśń” powstaje bez żadnego budżetu, oczywiście) – powiedział Stopklatce we wrześniu ubiegłego roku, autor obrazu.

W roli niezłomnego Gienka zobaczymy właśnie samego, Łukasza Jedynastego. W pozostałych rolach wystąpia między innymi: Marek Grabie (ostatnio znany z brawurowej roli dr Dreyfusa w improwizowanym serialu “Spadkobiercy”), a także Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi. Wreszcie aktorzy-amatorzy znani z poprzednich produkcji Szczauki Pictures, a także kilka nowych twarzy.

Article source: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=86452&strona=niezalezne&skad=rssThis entry was posted in Daily. Bookmark the permalink.

Leave a Reply