Superorbitalny Festiwal Filmów Amatorskich

25 marca 2012

Zapraszamy do wzięcia udziału w szóstej edycji Superorbitalnego Festiwalu Filmów Amatorskich SOFFA w Olsztynie.

Do 8 maja filmowcy-amatorzy mogą zgłaszać swoje filmy i liczyć na udział w gali finałowej, która odbędzie się w bibliotece multimedialnej Planeta 11. Nie zabraknie oczywiście nowości. W tym roku jest to kategoria ‘To mnie kręci’, czyli filmy z telefonu komórkowego.

SOFFA to święto kina amatorskiego, które odbywa się od 2007 roku. Zgłoszenia napływają z całej Polski a w czasie gali finałowej zwycięzcy mogą poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, gdyż idą po czerwonym dywanie i dostają pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo każdy uczestnik dostaje pamiątkową koszulkę a swoje wyróżnienie przyznaje także publiczność, która głosuje na ulubiony film.

W tym roku wielki finał jest przewidziany na 25 maja. Filmy będzie oceniać profesjonalne jury, nie zabraknie też specjalnego gościa, ale szczegóły na ten temat pojawią się wkrótce. Tradycyjnie są 3 kategorie: fabuła, dokument, animacja, ale ze względu na duże zainteresowanie od tego roku wprowadzono podział na ‘amatorów’ oraz ‘studentów szkół filmowych’. Filmy w tych kategoriach mogą trwać maksymalnie 20 minut.

Za to nowością jest kategoria ‘To mnie kręci-film z komórki’. Telefon ma niemal każdy, więc wystarczy nakręcić film za pomocą komórki i do nas przesłać. Maksymalny czas trwania takiego filmu to 2 minuty.

Każdy może zgłosić 2 filmy niezależnie od kategorii. Tematyka jest dowolna. Dokładny regulamin i karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie www.planeta11.pl.

Filmy należy przesłać na adres: Planeta 11, al. Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn.

Article source: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=86549&strona=niezalezne&skad=rssThis entry was posted in Daily. Bookmark the permalink.

Leave a Reply