Nowy film Mathiasa Mezlera

19 listopada 2011

Mathias Mezler  jeden z najbardziej kreatywnych twórców realizujących swoje projekty w kręgu kina offowego powraca z nowym projektem zatytułowanym “De facto”. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

Ojciec głównego bohatera znika bez śladu. Wieloletni wspólnik i przyjaciel rodziny deklaruje pomoc w poszukiwaniach zaginionego. Z czasem bohater odkrywa, że jego ojciec prowadził podwójne życie zawodowe, a wspomniany wspólnik może posiadać informacje na temat przyczyn jego zaginięcia.

“DE FACTO” – teaser filmu Mathiasa Mezler from Mathias Mezler on Vimeo.

O swoim filmie tak pisze sam autor: Dzięki silnemu wsparciu moich współpracowników z Wielkopolskiej Telewizji Kablowej oraz zespołu aktorskiego z Teatru Polskiego, udało mi się stworzyć projekt filmu fabularnego, w którym nic nie jest jednoznaczne i proste. Życiorysy bohaterów są pełne rys i znaków zapytania, co nie czyni ich z góry winnych całej sytuacji. W ostatecznym rozrachunku liczyć będą się intencje każdego z nich oraz wypadkowa zwrotów życiowych, która prowadzi do wspólnego upadku. W moim filmie nie chcę stawiać mocnych tez “dobry – zły” bądź “białe – czarne”. W każdym z bohaterów są różne odcienie szarości decydujące o ich kolejnych krokach. “De facto” to opowieść o tajemnicy rodzinnej. Główny bohater Darek jest beztroskim młodym człowiekiem używającym życia. Kiedy jego ojciec znika bez śladu, los młodego protagonisty wywraca się go góry nogami. Jego lekkoduszny charakter zostaje wystawiony do konfrontacji z niechcianą prawdą o drugiej osobowości ojca.

Ten dramat sensacyjny nakręcony został za pomocą aparatu fotograficznego (HD). Autorem zdjęć jest Dominik Pałgan, światłem zajął się Kuba Lorenc, dźwiękiem Przemysław Dzięgiel a za muzykę odpowiada Igor Szulc (Adre’n’Alin). Główne role w filmie zagrali: Dariusz Milejczak, Wiesław Zanowicz, Michał Kaleta, Jakub Papuga. Premiera zapowiadana jest na wiosnę 2012 roku.

Mathias Mezler – Absolwent kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu i podyplomowej kryminalistyki Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Laureat licznych nagród i wyróżnień na festiwalach kina niezależnego w Polsce i zagranicą. Jego trzy ostatnie filmy (Uciec stąd, Off, Wszystko co najlepsze) były prezentowane w ramach Festiwalu Polski Filmów Fabularnych oraz doczekały się emisji w kanałach tematycznych (TVP Kultura, Kino Polska). Od blisko czterech lat pracuje jako operator telewizyjny. Wcześniej w poznańskim oddziale Telewizji Polsat (redakcja “Wydarzeń” oraz Polsat News). W chwili obecnej związany z Telewizją WTK jako operator i producent wykonawczy STUDIA REPORTAŻU WTK. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z warsztatu twórcy telewizyjnego

Article source: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=82811&strona=niezalezne&skad=rssThis entry was posted in Daily. Bookmark the permalink.

Leave a Reply