Jeszcze dwa dni na wsparcie dla filmu

29 marca 2012

Jeszcze przez 2 dni można wesprzeć film o wrocławskim punk’u i zostać jego koproducentem! Tylko do 31 marca, do godziny 18-tej można wspomóc projekt pod tytułem “Za to że żyjemy, czyli punk z Wrocka” na internetowej platformie crowdfundingowej “Polak Potrafi“! Twórcy filmu wciąż szukają brakujących środków na ostatni etap realizacji filmu.

Do tej pory do zbiórki przyłączyło się ponad 70 osób, które wpłaciły już w sumie 5200 zł. Aby te wpłaty trafiły na produkcję filmu, twórcy muszą uzbierać pełną kwotę, 6000 zł. Brakuje zaledwie 800 zł, zostały 2 dni!

Jeśli nie uda się uzbierać tych pieniędzy, wszystkie wpłaty wrócą do osób, które wsparły projekt. A twórcy zostaną z niczym! – apelują autorzy.

Każdy może kupić cegiełkę i mieć udział w produkcji filmu. Dzięki zebranym środkom będzie można sfinansować, m.in. ostatni tydzień zdjęć, część prac montażowych i nad animacjami. W zamian za wpłaty twórcy filmu oferują pomysłowe i atrakcyjne nagrody, m.in. spotkanie z muzykami występującymi w filmie lub płyty DVD z filmem.

Co to jest crowdfunding? W uproszczeniu crowdfunding to: Pomysłodawca potrzebujący kapitału + społeczność + finansowanie i know-how = finansowanie społecznościowe (www.crowdfunding.pl)

“Za to że żyjemy, czyli punk z Wrocka“ to prawdopodobnie pierwszy projekt filmowy finansowany przez specjalną platformę crowdfundingową w Polsce. Wcześniej, w 2008 r. Arturowi Wyrzykowskiemu udało się dzięki pomocy internautów (a także dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) zrealizować film krótkometrażowy “Wszystko”  .

Oprócz uruchomienia nowatorskiej zbiórki pieniędzy na portalu Polak Potrafi, producenci filmu cały czas szukają sponsorów tradycyjną drogą, wśród wrocławskich firm.

Więcej informacji na stronie:

http://polakpotrafi.pl/projekt/punk-z-wrocka/

Article source: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=86684&strona=niezalezne&skad=rssThis entry was posted in Daily. Bookmark the permalink.

Leave a Reply