Arnold Schwarzenegger ma wiadomość dla zabójcy słynnego lwa


Arnold Schwarzenegger w filmie “Terminator 2” (reż. James Cameron)
 

Niedawno świat obiegła informacja, że słynny lew Cecil zginął z ręki amerykańskiego dentysty z Minnesoty. Internet zawrzał, zaś głos w tej sprawie zabrali między innymi Arnold Schwarzenegger czy też Jimmy Kimmel.

Aktywność lwa Cecila z parku narodowego w Zimbabwe od lat była monitorowana za pomocą GPS-a przez naukowców z Oxfordu. Tymczasem zwierze zginęło z ręki  Waltera Palmera, dentysty z Minnesoty, który przekupił strażników. Najpierw postrzelił lwa z kuszy, ale zwierzak przeżył. Dopiero 40 godzin później wytropił go, dobił i obdarł ze skóry.

Internet zalała fala wściekłych komentarzy. Wypowiedział się również Arnold Schwarzenegger za pomocą mediów społecznościowych (aktor świetnie z nich korzysta, co udowodnił już niejednokrotnie), który wrzucił wymowne zdjęcie oraz trafny mem ze swoim udziałem na facebooku.

Również Jimmy Kimmel, znany ze świetnych skeczy, wypowiedział się ostro w telewizji publicznej mówiąc:

“Tak zupełnie szczerze, chciałbym się dowiedzieć, czemu istota ludzka miałaby zrobić coś takiego. Czy aż tak trudno ci osiągnąć erekcję, że musisz zabijać? Są na to tabletki!”

Agenda rządu USA zajmująca się ochroną przyrody wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią najsłynniejszego lwa w Afryce. Wielu Amerykanów widzi Palmera w więzieniu. Pod petycją o ekstradycję mężczyzny w ciągu zaledwie kilku dni podpisało się ponad 100 tys. osób.

Article source: http://stopklatka.pl/wiadomosci/-/164695303,arnold-schwarzenegger-ma-wiadomosc-dla-zabojcy-slynnego-lwaThis entry was posted in Daily. Bookmark the permalink.

Leave a Reply