Agnieszka Holland, Lech Majewski i Sebastian Buttny gośćmi Kina Nowe Horyzonty


Agnieszka Holland / mat. prasowe

Początek kwietnia upłynie w Kinie Nowe Horyzonty pod znakiem spotkań z twórcami. Już 9 kwietnia (czwartek) o 19.00 gośćmi będą reżyser Sebastian Buttny i operator Nicolas Villegas Hernandez, czyli delegacja “Heavy Mentalnajlepszego debiutu filmowego 2013 – 2014 wyróżnionego Nagrodą Andrzeja Munka.

Film, w którym głównych rolach zobaczyć można m.in. Piotra Głowackiego (Disco Polo, Bogowie) i Joannę Szczepkowską to tragikomiczna opowieść o bezrobotnym aktorze, który dostaje propozycję odegrania roli we własnym życiu. “Heavy Mental” wejdzie do regularnego repertuaru 17 kwietnia. We Wrocławiu zobaczyć go będzie można tylko w Kinie Nowe Horyzonty.

Tego samego dnia o 19.00 zapraszamy także na wyjątkowe spotkanie Polish Cinema For Beginners. Na projekcji filmu “W ciemności” pojawi się jego reżyserka, Agnieszka Holland. Nominowany do Oscara dramat wojenny oparła na prawdziwej historii grupy Żydów, którzy po ucieczce z likwidowanego lwowskiego getta, przez kilkanaście miesięcy ukrywali się w ciągnących się pod miastem kanałach. W przetrwaniu pomógł im Leopold Socha – kanalarz, drobny złodziejaszek i cwaniak, który początkowo w ocalonych z masakry Żydach widział jedynie okazję do łatwego zarobku.

Lech Majewski / mat. prasowe

10 kwietnia (piątek) 20.00 KNH odwiedzi także wybitny polski reżyser – Lech Majewski. Wrocławskiej publiczności zaprezentuje swój najnowszy film, ostatnią część tryptyku składającego się z dzieł “Ogród Rozkoszy Ziemskich” oraz “Młyn i Krzyż” – “Onirica”. Według recenzji, to filmowy traktakt o miłości i żałobie, inspirowany klasycznym dziełem Dantego Alighieri “Boska komedia”.

Więcej informacji na www.kinonh.pl.
 

Article source: http://stopklatka.pl/wiadomosci/-/153738483,agnieszka-holland-lech-majewski-i-sebastian-buttny-goscmi-kina-nowe-horyzontyThis entry was posted in Daily. Bookmark the permalink.

Leave a Reply